Wydarzenia


Święto Zielina 2016

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

FOTORELACJA-wydarzenia

 
Czerwcowe festyny Integracyjne

 

W weekend w miejscowościach Gozdowice, Sitno i Czelin odbyły się festyny integracyjne z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami były Rady Sołeckie i z funduszy sołeckich sfinansowano atrakcje, poczęstunek i nagrody dla wszystkich uczestników. Miejsko -Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach wsparł organizatorów.

            W piątek w Gozdowicach instruktor Zbigniew Ciszek przeprowadził wiele konkursów i zabaw animacyjnych, w których dzieci z radością uczestniczyły. Wraz z opiekunami bawiły się z chustą klanza, hula-hop, było wspólne przeciąganie liny i wyścigi w workach. Barbara Nowicka - dyrektor MGOK przeprowadziła mini warsztaty plastyczne. Dzieci miały za zadanie namalować rzekę Odrę. Farbami bawiły się także najmłodsi. Na koniec zrobiono mini wystawę, która zdobiła miejsce imprezy. Rada sołecka częstowała uczestników lodami i watą cukrową. Dzieci otrzymały drobne podarunki a na koniec wszyscy razem piekli kiełbaski. Słoneczna pogoda, zaangażowanie Rady Sołeckiej przyczyniło się do tego że festyn w Gozdowicach wypadł na piątkę.

            W niedziele w Sitnie gry i zabawy z okazji Dnia Dziecka były 1 częścią festynu rekreacyjnego, który także zorganizowała Rada Sołecka i przy współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach. Pod kierunkiem Barbary Nowickiej dzieci malowały na kamieniach otaczającą przyrodę, owady, motyle, sowy, ryby. Powstały ciekawe prace. Dzieci po zabawach i konkursach poczęstowano lodami i pizzą. Wieczorem dorośli bawili się na zabawie plenerowej.

            W czelińskim festynie wzięło udział najwięcej dzieci, już od samego początku wszystkie chętnie brały udział w grach i zabawach przeprowadzanych przez Zbigniewa Ciszka i Pawła Dunowskiego. Atrakcją dla wszystkich była możliwość robienia olbrzymich baniek mydlanych, które pięknie wyglądały w blasku słońca. Dzieci również malowały na kamieniach piękne sowy, biedronki i motyle. Mamy zostały zaangażowane w malowanie twarzy swoich pociech i nie tylko, a panie z KGW Czelin piekły dla wszystkich kiełbaski na grillu. Udane niedzielne popołudnie na długo wszystkim uczestnikom zostanie w pamięci.

 

FOTORELACJA-wydarzenia GOZDOWICE

FOTORELACJA-wydarzenia SITNO

FOTORELACJA-wydarzenia CZELIN

 

 
Śpiewać każdy może 2016

Konkurs piosenki „Śpiewać każdy może” odbył się w poniedziałek ,16 maja 2016 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach. To już ósma edycja tego konkursu. W tym roku uczestnicy zmagali się z utworami popularnej wokalistki – Natalii Kukulskiej. Na scenie ośrodka kultury wystąpiło 31 solistów oraz 11 zespołów wokalnych.

Konkurs składał się z kilku kategorii wiekowych: przedszkolaki, klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VI szkół podstawowych oraz klasy gimnazjum.
 
Jury w składzie: Michał Wojciechowski, Barbara Nowicka oraz Anna Żuromska  oceniało wykonawców, pod względem dykcji, emisji głosu, intonacji, interpretacji utworu i ogólnego wyrazu artystycznego. Przyznano następujące miejsca:
 
Kategoria: przedszkolaki
I miejsce ex aequo – Agatka Kwiecień, "Wesołe nutki" MOK Moryń, Wanessa Zagórska, Zespół Przedszkolno-Szkolny Cedynia 
 
Kategoria: klasy I – III SP
I miejsce – Zuzanna Kwiatkowska  SP Mieszkowice
II miejsce – Amelia Matoszko MOK Moryń
III miejsca – Kacper Mielnik  SP Mieszkowice
wyróżnienia: Wiktoria Taracińska  SP nr 1 Dębno, Agata Kowalczyk MOK Moryń
 
Kategoria: zespoły klas I – III SP
I miejsce – Iskierki" - MOK Moryń
II miejsce – Anastazja Sługocka i Zuzanna Kwiatkowska z SP Mieszkowice
III miejsca – chór "Kornelki" z SP nr 2 Chojna
 
Kategoria: klasy IV – VI SP
I miejsce – Oliwia Sławińska - ZS Boleszkowice
II miejsce – Alicja Tyda - ZS Boleszkowice
III miejsca– Karolina Srokowska - SP Mieszkowice
wyróżnienia: Natalia Con, Aleksandra Plucińska - SP Mieszkowice, Kinga Rozkrut - Moryń
 
Kategoria: zespoły klas IV – VI SP
I miejsce – "The Stars " MOK Moryń
II miejsce – zespół wokalny SP Mieszkowice
III miejsca– zespół wokalny SP Cychry
 
Kategoria: klasy gimnazjum
I miejsce – Natalia Ziembowska - Gimnazjum Mieszkowice
II miejsce – Zosia Kuźma - ZS Boleszkowice
wyróżnienia: Jagoda Iwan, Kinga Kościelna - Gimnazjum Mieszkowice
 
Kategoria: zespoły klas I – III gimnazjum
I miejsce – zespół wokalny Gimnazjum Mieszkowice
 
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz możliwość zaprezentowania śpiewanej piosenki podczas Mieszkowickich Dni Kultury i Przyjaźni 2016.
 
FOTORELACJA-wydarzenia

 
Polsko - niemieckie warsztaty biżuterii

 Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach kontynuuje polsko -niemiecką współprace kulturalną. Dnia 18 maja w MGOK odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii. Przybyły na nie panie z Frauenzentrum ze Schwedt i ich koleżanki z Koła Gospodyń Wiejskich w Zielnie. Uczestniczki wzięły ze sobą starą biżuterię, którą wykorzystały do stworzenia nowej. Każda z pań najpierw wyszukała sobie nowe elementy, które łączyły z akcesoriami, które przywiozły. Powstały nowe wisiorki i korale oraz niepowtarzalne bransoletki i kolczyki. Skupienie oraz radość tworzenia było bardzo duże. Niektóre uczestniczki wykonały po 2 komplety. Warsztaty trwały niemalże 4 godziny z przerwą na poczęstunek przygotowany przez gospodynie z Zielnia. Dziękując za miłą, twórczą atmosferę spotkania panie już umawiały się na następne zajęcia artystyczne we wrześniu.

            Warsztaty prowadziły Barbara Nowicka i Beata Wawruszczak.

 

 

FOTORELACJA-wydarzenia

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach kontynuuje polsko -niemiecką współprace kulturalną. Dnia 18 maja w MGOK odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii. Przybyły  na nie panie z Frauenzentrum ze Schwedt i ich koleżanki z Koła Gospodyń Wiejskich w Zielnie.

            Uczestniczki wzięły ze sobą starą biżuterię, którą wykorzystały do stworzenia nowej.

Każda z pań najpierw wyszukała sobie nowe elementy, które łączyły z akcesoriami, które przywiozły. Powstały nowe wisiorki i korale oraz niepowtarzalne bransoletki i kolczyki. Skupienie  oraz radość tworzenia było bardzo duże. Niektóre uczestniczki wykonały po 2 komplety.      Warsztaty trwały niemalże 4 godziny z przerwą na poczęstunek przygotowany przez gospodynie z Zielnia. Dziękując za miłą, twórczą atmosferę spotkania panie już umawiały się na następne zajęcia artystyczne we wrześniu.

            Warsztaty prowadziły Barbara Nowicka i Beata Wawruszczak.

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->