Wydarzenia


Podwórkowe Place Zabaw 2016

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszym profilu na Facebooku ze spotkań z dziećmi, które miały miejsce w sołectwach w dniach od 11 do 16 lipca 2016r.

https://www.facebook.com/MGOK.Mieszkowice

 
Mieszkowickie Dni Kultury i Przyjaźni 2016

mdkip2016zdj Uzupełniając relacje (strona www.mieszkowice.pl ) z przebiegu Mieszkowickich Dni Kultury i Przyjaźni 2016 miło nam jest poinformować, że 2/3 czasu programu imprezy został przygotowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach.

            Rozpoczęliśmy warsztatami plastycznymi dla dzieci. Warsztaty prowadziły Barbara Nowicka i Danuta Panek. Tematem przewodnim, były owady malowane na kamieniach. Kolorowe motyle, koniki polne, biedronki i żuki mogliśmy potem podziwiać na wystawie w trakcje festynu.

            Wystawa przygotowana przez Muzeum Pamiątek I Armii Wojska Polskiego oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem. Zaprezentowano ma niej stare widokówki Mieszkowic z kolekcji Marcina Siwaka

            Niewątpliwą atrakcją dla pań z Kół Gospodyń Wiejskich, i nie tylko, był pokaz sztuki kulinarnej Pracowni FRUITCARVING Łukasza Szewczyka. Mistrz zdradził techniki przygotowania wielu pysznych dań: żeberek na grillu, sosów i sałatek o niepowtarzalnym smaku. Widzowie z apetytem próbowali wszystkich specjałów serwowanych przez kucharzy. Finalnym dziełem było rzeźbienie w arbuzach na oczach mieszkańców herbu Mieszkowic.

Osoby, którym niestraszna duża ilość kalorii w organizmie, mogły udać się na stoisko pań z naszych kół gospodyń: Zielina, Troszyna, Czelina i Mieszkowic i poczęstować się pysznym domowym ciastem.

Niezawodne Warsztaty Terapii Zajęciowej z Goszkowa na każdym festynie promują i pokazują swoją działalność. Tym razem podziwialiśmy nowe obrazy i prace plastyczne.

            Na mieszkowickiej scenie królowała muzyka rożnego formatu i stylu. Na początku podziwialiśmy laureatów konkursu „Śpiewać każdy może” wystąpili: Zuzanna Kwiatkowska, Kacper Mielnik, Wiktoria Taracińska, Natalia Con, Jagoda Iwan, Kinga Kościelna, Natalia Ziembowska oraz zespól wokalny z Gimnazjum Mieszkowice. Gdański zespół Majestic zaprocentował własne utwory w różnym stylu. Tłumy przed mieszkowicką sceną zgromadził zespół disco – polowy After party O ile wcześniej organizatorom przeszkadzał deszcz to już przy zabawie z zespołem Składak było prawie bezchmurne niebo i wszyscy mogli się już bawić i tańczyć. Należy podkreślić, że muzycy wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i każdy utwór w ich wykonaniu brzmiał jak w oryginale. Dobór repertuaru, interpretacja i kontakt z publicznością sprawiło, że dwugodzinna zabawa z tym zespołem minęła prawie niezauważalnie. W przerwie i na zakończenie grał DJ REDEM

            W drugim dniu naszego festynu mogliśmy wysłuchać kolejnych zespołów z MGOK . Kapela Niedźwiadki zaprezentowała się w programie biesiadnym, a Dobrawa w repertuarze Anny Jantar. Obydwa zespoły wypadły bardzo dobrze i widać, że w przygotowanie programu na święto gminy włożyli dużo serca. W godzinach koncertu kapeli Góralska Hora, spadł deszcz i grad, ale wszyscy, którzy wytrwale słuchali zespołu się nie zawiedli. Prawdziwie góralska biesiada pięknie wygrywana na skrzypcach, akordeonie i kontrabasie, miłośnikom dobrej muzyki na pewno się podobała i na długo pozostanie w pamięci.

            Następnie na naszej scenie zaprezentowały się wokalistki: Michalina Lewandowska, Agata Srokowska, Jagoda Iwan, Adrianna Iwan, Ryszarda Grymuza, Bogumiła Biała, Krystyna Mendyk Repertuar jaki przedstawiły wokalistki sprawił, że każdy utwór słuchało się z zapartym tchem.  Taneczny blok na zakończenie Mieszkowickich Dni Kultury i Przyjaźni zaprezentował zespół Niespodzianka. Wszyscy, którzy wytrwali do końca mimo niesprzyjającej aury bawili się ochoczo.

            Dziękujemy pięknie wszystkim występującym na mieszkowickiej scenie, a naszym zespołom gratulujemy profesjonalnych występów życząc dużo sukcesów i powodzenia.

            W ramach MDKiP 2016 odbyły się również turnieje sportowe. W sobotę w Piłkarskim Turnieju Sołectw o Puchar Burmistrza Mieszkowic zwyciężyła drużyna Sołectwa Goszków, miejsce II zajęło Osiedle Mieszkowice, III Sołectwo Kłosów i IV Sołectwo Kurzycko.

            W niedzielę w Turnieju Drużyn Podwórkowych zwyciężyli: I miejsce FC BAYER Mieszkowice, II - ACE PAJACE Mieszkowice, III - FC KĘPA

            Również w niedzielę na Kanale Siekierkowskim odbyły się zawody wędkarskie.  W kategorii seniorzy zwyciężyli:

1.Tadeusz Jakowicki,
2. Krzysztof Wiśniewski,
3. Mieczysław Kokiel,

Największą rybę złowił Krzysztof  Wiśniewski.

W kategorii juniorzy najlepsi byli:

1. Marcel Fryska,
2. Bartosz Fryska,
3. Dawid Con,

Największą rybą mógł pochwalić się  Piotr Hryczyński.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i statuetki.

W tym miejscy składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się i wsparli organizację Mieszkowickich Dni Kultury i Przyjaźni 2016

Sponsorom:

1.         Gmina Mieszkowice

2.         Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach

3.         Ryszard Niedźwiecki Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Handlu i Usług

           „DREWEX” Mieszkowice;

4.         Nadleśnictwo Mieszkowice

5.         Stadnina Koni w Bielinie sp. z o.o.

6.         Bank Spółdzielczy w Chojnie o/Mieszkowice

7.         Włodzimierz Ponto NZOZ Przychodnia Rodzinna Mieszkowice

8.         Krzysztof Gręda Lodziarnia „Lucynka” Mieszkowice

9.         Anna Dudzicz Stanisław Konowalik „Węglik” S.C Witnica

10.       Kancelaria Notarialna Notariusz Ada Józefczyk Chojna

11.       Marcin Ruchniak

12.       Renata Grabowska Centrum Profilaktyki i Rehabilitacji Mieszkowice

13.       Niedźwiecki Kazimierz, Niedźwiecki Piotr Sklep „Piast”

14.       Batalińaska Beata Apteka „Lavenda” Mieszkowice

15.       Jan i synowie Mokrzyccy Mieszkowice

16.       Anna Pankratow

17.       Bartosz Mróz, Kornel Mróz – Budowa Wystaw Targowych Mieszkowice

18.       Henryk Kaczmar Radny Powiatu Gryfińskiego

19.       Maciej Hołowiński PC FON

20.       Jarosław Trygub Firma Handlowa „Bobas” Mieszkowice

21.       Anna Nosal Sklep Zooland

22.       Zbigniew Hołowiński Zakład Usługowo-Handlowy Produkty Rolne

23.       Zbigniew Paukszta Mieszkowice

24.       „Moje Hobby” Sklep Wędkarski Mieszkowice Janina Hryczyńska

25.       Łuszczek Józef

26.       Helena Chodyniecka – radna RM w Mieszkowicach

27.       Monika Niedźwiecka – Radna Powiatu Gryfińskiego

28.       Jadwiga, Roman Tyszkiewicz sklep „U Jadzi” Mieszkowice

29.       Sklep wielobranżowy Artykuły przemysłu ogrodniczego kwiaciarnia, Mieszkowice

           Małgorzata, Henryk Sługoccy

30.       Aleksander Kokiel „Auto części” Mieszkowice

31.       Indywidualna praktyka lekarska, Lekarz dentysta Joanna Szymoniak

32.       Zbigniew Kmiecik – radny RM w Mieszkowicach

33.       Robert Caban – przewóz osób

34.       Bartosz Mróz, Kornel Mróz – Budowa Wystaw Targowych

35.       Firma SPECTRUM – Katarzyna, Mariusz Kupczyk projekt graficzny plakatów

Oraz osoby prywatne, które chcą pozostać anonimowe

Składamy podziękowania również:

- Adamowi Linkiewiczowi koordynatorowi turniejów piłkarskich za zaangażowanie i prowadzenie

- Jarosławowi Trygubowi prezesowi Koła Wędkarskiego w Mieszkowicach za przygotowanie i koordynację zawodów wędkarskich

- Adriannie Iwan i Marlenie Kuś za fotograficzną dokumentacje imprezy

- Mediom lokalnym za relacje i artykuły ze Święta Gminy

- Bożenie Koteckiej za wypożyczenie namiotów

- jednostkom OSP Gminy Mieszkowice za zabezpieczenie miejsca imprezy

- panią z Kół Gospodyń za pyszne ciasto

- WTZ Goszków za prezentacje

- Marcinowi Siwakowi za wystawę widokówek

Wszystkim, którzy w jakikolwiek wsparli organizację Mieszkowickich Dni Kultury i Przyjaźni 2016 składamy gorące podzekowania

 

    Andrzej Salwa                      Barbara Nowicka

          Burmistrz Mieszkowic         Dyrektor MGOK Mieszkowice

 

FOTORELACJA-wydarzenia - autor Marlena Kuś

FOTORELACJA-wydarzenia - autor Adrianna Iwan

 

 
Święto Zielina 2016

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

FOTORELACJA-wydarzenia

 
Czerwcowe festyny Integracyjne

festyny zdj 

W weekend w miejscowościach Gozdowice, Sitno i Czelin odbyły się festyny integracyjne z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami były Rady Sołeckie i z funduszy sołeckich sfinansowano atrakcje, poczęstunek i nagrody dla wszystkich uczestników. Miejsko -Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach wsparł organizatorów.

            W piątek w Gozdowicach instruktor Zbigniew Ciszek przeprowadził wiele konkursów i zabaw animacyjnych, w których dzieci z radością uczestniczyły. Wraz z opiekunami bawiły się z chustą klanza, hula-hop, było wspólne przeciąganie liny i wyścigi w workach. Barbara Nowicka - dyrektor MGOK przeprowadziła mini warsztaty plastyczne. Dzieci miały za zadanie namalować rzekę Odrę. Farbami bawiły się także najmłodsi. Na koniec zrobiono mini wystawę, która zdobiła miejsce imprezy. Rada sołecka częstowała uczestników lodami i watą cukrową. Dzieci otrzymały drobne podarunki a na koniec wszyscy razem piekli kiełbaski. Słoneczna pogoda, zaangażowanie Rady Sołeckiej przyczyniło się do tego że festyn w Gozdowicach wypadł na piątkę.

            W niedziele w Sitnie gry i zabawy z okazji Dnia Dziecka były 1 częścią festynu rekreacyjnego, który także zorganizowała Rada Sołecka i przy współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach. Pod kierunkiem Barbary Nowickiej dzieci malowały na kamieniach otaczającą przyrodę, owady, motyle, sowy, ryby. Powstały ciekawe prace. Dzieci po zabawach i konkursach poczęstowano lodami i pizzą. Wieczorem dorośli bawili się na zabawie plenerowej.

            W czelińskim festynie wzięło udział najwięcej dzieci, już od samego początku wszystkie chętnie brały udział w grach i zabawach przeprowadzanych przez Zbigniewa Ciszka i Pawła Dunowskiego. Atrakcją dla wszystkich była możliwość robienia olbrzymich baniek mydlanych, które pięknie wyglądały w blasku słońca. Dzieci również malowały na kamieniach piękne sowy, biedronki i motyle. Mamy zostały zaangażowane w malowanie twarzy swoich pociech i nie tylko, a panie z KGW Czelin piekły dla wszystkich kiełbaski na grillu. Udane niedzielne popołudnie na długo wszystkim uczestnikom zostanie w pamięci.

 

FOTORELACJA-wydarzenia GOZDOWICE

FOTORELACJA-wydarzenia SITNO

FOTORELACJA-wydarzenia CZELIN

 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->