Wydarzenia


Kapela Niedźwiadki w Magdeburgu 23 - 24 maja 2015

 

Miło nam poinformować, że na zaproszenie zespołu Gorizwit Kapela Niedźwiadki reprezentowała Polskę na międzynarodowym festiwalu EUROPA FEST w Magdeburgu/Niemcy. Festiwal odbywał się w różnych miejscach miasta. Kapela występowała na głównej scenie i tzw. małej. Przy przepięknej słonecznej pogodzie tłumy mieszkańców i gości odwiedzali miejsce imprezy. Kapela występowała w towarzystwie zespołów z Ukrainy, Niemiec, Bułgarii, Czech, Francji, Włoch. Swoją muzyką porwała ludzi do tańca a mieszkający tam Polacy wspólnie wykonywali znane im polskie szlagiery muzyki biesiadnej.

PONIŻEJ FOTORELACJA Z POBYTU

FOTORELACJA-wydarzenia

 
Konkurs Śpiewać każdy może

 

Siódma edycja konkursu „Śpiewać każdy może” odbyła się w piątek 22 maja w MGOK Mieszkowice. Tematem tegorocznego konkursu była piosenka bajkowa. Na scenie zaprezentowało się 25 podmiotów wykonawczych

Jury w składzie: Sylwia Skórska, Zbigniew Ciszek i Tomasz Karwowski oceniało wykonawców, pod względem dykcji, emisji głosu, intonacji, interpretacji utworu i ogólnego wyrazu artystycznego. Przyznano następujące miejsca:
Kategoria: przedszkolaki
I miejsce Oddział Przedszkolny SP Troszyn
Kategoria: klasy I – III SP soliści
I miejsce – Zuzanna Kwiatkowska - SP Mieszkowice
II miejsce –  Anastazja Sługocka - SP Mieszkowice
III miejsca – Kacper Mielnik - SP Mieszkowice
Kategoria: klasy I – III SP zespół
I miejsce - Trio wokalne - SP Mieszkowice

Kategoria: klasy IV – VI SP soliści
I miejsce – Natalia Łuszczek - SP Mieszkowice
II miejsce ex aequo – Nikola Gawron, Aleksandra Plucińska - SP Mieszkowice
III miejsca – Karolina Srokowska - SP Mieszkowice

wyróżnienie – Vanessa Kołodziejczyk - SP Troszyn

Kategoria: klasy IV – VI SP zespół
I miejsce – Zespół wokalny - SP Mieszkowice

Kategoria: klasy Gimnazjum i dorośli soliści

I miejsce - Agata Srokowska - Gimnazjum Mieszkowice

II miejsce - Adrianna Iwan - Mieszkowice

III miejsce ex aequo - Jagoda Iwan, Natalia Ziembowska - Gimnazjum Mieszkowice

Kategoria: klasy Gimnazjum i dorośli

wyróżnienie – Zespół wokalny - Gimnazjum Mieszkowice. Duet wokalny – Mieszkowice

               Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki ufundowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach.

Zwycięzcy otrzymali możliwość zaprezentowania śpiewanej piosenki podczas Mieszkowickich Dni Kultury i Przyjaźni 2015.

KOLEJNĄ NIESPODZIANKĄ DLA WSZYSTKICH A W SZCZEGÓLNOŚCI LAUREATÓW, BĘDĄ WARSZTATY WOKALNE PROWADZONE PRZEZ ALEKSANDRĘ BAŁACHOWSKĄ

W przyszłym roku młodzi wokaliści zmierzą się z repertuarem NATALII KUKULSKIEJ.

           Organizatorzy konkursu Szkoła Podstawowa w Mieszkowicach, MGOK Mieszkowice i jury serdecznie gratulują zwycięzcom, instruktorom za przygotowanie dzieci.

 


FOTORELACJA-wydarzenia

 
Spotkanie kresowian

 

W spotkaniu kresowiaków, na zaproszenie organizatorów, dnia 16 maja w Kostrzynie, wzięła udział nasza kapela Niedźwiadki. Na scenie wystąpili artyści z poznańskiej operetki i gospodarze zespół Drzewiczanie pod kierownictwem Jana Piśko. Kapela wykonała najsłynniejsze utwory kresów wschodnich: Bal u weteranów, Moja gitara, Serce batiara, Tylko we Lwowie i wiele innych. Licznie zgromadzona publiczność żywiołowo reagowała na każdą piosenkę. Oczywiście nie mogło zabraknąć okazjonalnych dowcipów opowiadanych przez „Freda”.

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 
Finał warsztatów teatru pantomimy 2015

 

 

W ramach projektu Polsko - niemieckie integracyjne warsztaty artystyczne - Mieszkowice 2015 odbyły się jubileuszowe X Warsztaty Teatru Pantomimy, dofinansowane przez Unię Europejską z programu INTERREG IVA Fundusz Małych Projektów Euroregionu Pomerania. Realizatorem projektu jest Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach. Uczestnikami projektu była młodzież gimnazjalna z Mieszkowic i Bad Freienwalde. Poniżej relacja Remigiusza Rzepczaka - dyrektora Gimnazjum Mieszkowice,jak i koordynatora współpracy obu gimnazjów.

 

Jubileuszowy spektakl na zakończenie jubileuszowych warsztatów

 

Na zdjęciu: Jak zawsze uczestnicy warsztatów w kończącym je przedstawieniu dali z siebie wszystko. Wraz z nimi ważną rolę zagrała w nim również wyeksponowana na tym zdjęciu dziesiątka, nawiązująca do jubileuszowej edycji tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Przedstawieniem pod tytułem "SWEET FOTKA" w reżyserii Janusza Janiszewskiego i w wykonaniu gimnazjalistów z Mieszkowic oraz Bad Freienwalde podsumowaliśmy X Warsztaty Teatru Pantomimy. Do udziału w nich w ramach realizacji projektu "Polsko-niemieckie integracyjne warsztaty artystyczne - Mieszkowice 2015" zaprosił nas Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach. Wystawiony przez nich w sali MGOK jubileuszowy spektakl stał się również okazją do wspomnień.

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->