Wydarzenia


Podwórkowy Plac Zabaw Ranowo i Sitno

 

Dnia 19 sierpnia 2O15r Miejsko - Gminy Ośrodek Kultury w Mieszkowicach zorganizował festyn dla dzieci w Ranowie, osiedlu należącym do Sołectwa Zielin. „Podwórkowy plac zabaw” w okresie wakacyjnym to cykl imprez, które odbywają się z inicjatywy MGOK i Sołtysów i KGW. W Ranowie zaskoczyła nas ilość dzieci, które wzięły udział w imprezie. Na początku przeprowadzono zajęcia plastyczne, dzieci miały za zadanie namalować „Lato”, malowały także swój plac zabaw, a najmłodsze po prostu radośnie malowały „esy -floresy”. Później pod kierunkiem Zbigniewa Ciszka bawiona się w „dwa ognie”, rzuty do celu, zabawy z hula-hop i ze skakanką. Wiele radości przyniosły zabawy z chustą klanza i przeciąganie liny gdzie drużynom pomagali już dorośli. Barbara Nowicka pomalowała wszystkim dzieciom buzie we wzory wg ich życzeń. Wszyscy szczęśliwie pozowali do zbiorowego zdjęcia, a my obiecaliśmy koleją wspólną plenerową imprezę za rok.

FOTORELACJA-wydarzenia

 

Dnia 22 sierpnia 2015 r. w Sołectwo Sitno zorganizowało festyn „Pożegnanie wakacji”. W Ekocentrum przygotowano stoły, stoisko KGW obfitowało w pyszne ciasta i potrawy. Odbył się mecz piłkarski juniorów z seniorami, wygrali juniorzy . MGOK przeprowadził w godzinach od 16.00 do 19.00 „Podwórkowy plac zabaw”. Tym razem dla dzieci przygotowaliśmy nową propozycje tj dzieci malowały farbami do tkanin swoje bluzki i jaski. Instruktarzu udzielała Barbara Nowicka. Każdy malował coś innego, królowały postacie z bajek, a chłopcy rakiety i maszyny. Niektóre dzieci malowały bardzo profesjonalnie i dokładnie, inne z większą fantazją,. Następnie animator Paweł Dunowski zaprosił do gier i konkursów. Dzieci poznały grę w kręgle, bawiono się w tor przeszkód, rzucano balonami z wodą, tańczono w kołach hula-hop. Na zakończenie każde dziecko otrzymało loda i nagrodę niespodziankę od pani Sołtys Bożeny Błaszczyk - Koteckiej Dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony czas. Festyn zakończył się zabawą z zespołem Janka Kwiatkowskiego.

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 
Podwórkowy Plac Zabaw

 Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach w miesiącu lipcu organizował akcje wakacyjne dla dzieci  pod nazwą „Podwórkowy plac zabawa”. Odbyły się one w Czelinie 7.07, 9.07.Zielinie, W Starych Łysogórkach 14.07. oraz w Wierzchlasie 11.07 jako I część festynu integracyjnego. Ramowy program imprez obejmował zajęcia artystyczne - malowanie farbami, druga część to gry, zabawy i konkursy.  W każdej miejscowości wszyscy chętnie malowali motywy przyrodnicze drzewa i kwiaty. Powstało wiele ładnych, ciekawych prac.
W słonecznym Czelinie  uczestników było około 40. Z dziećmi bawiły się również mamy. W tej miejscowości  mamy też mistrzynię hula-hop, która tym przyrządem umie kręcić zarówno talią jak i nogami oraz szyją. Dzieci chętnie bawiły się  z chustą klanza, w 2 ognie. Mimo upału były pełne niespożytej energii. Współorganizatorem zajęć było KGW Czelin.
W Zielinie natomiast zmagaliśmy się już małym deszczem, ale mimo to odbyły się wszystkie zaplanowane zabawy, a nagrodą były uśmiechnięte buzie dzieci.
W czasie integracyjnego festynu w Wierzchlasie gry i zabawy integracyjne z duża dawką humoru  prowadził Paweł Dunowski, a Barbara Nowicka pomalowała twarze co najmniej 30 dzieciom.
Kolejne spotkanie w Starych Łysogórkach pozwoliło na zrealizowanie spotkania dzieci z osobami niepełnosprawnym z Fundacji Jędrzejówka. Wakacyjne wspólne malowanie odbyło się w świetlicy wiejskiej po raz czwarty. Powstało wiele ciekawych kolorowych prac, a malowano otoczenie to co nas otacza. Z uwagi na deszcz  zabawy przeniesiona do świetlicy, gdzie gra „piłkarzyki” był oblegana przez wszystkich. Na zakończenie wspólnej zabawy panie z KGW przygotowały smaczny  poczęstunek.

 

CZELIN                    FOTORELACJA-wydarzenia

STARE ŁYSOGÓRKI   FOTORELACJA-wydarzenia

ZIELIN                     FOTORELACJA-wydarzenia

 


Kolejne propozycje wakacyjne

18.07.2015 Festyn sportowy w Sitnie

W sierpniu.

11.08.2015 godz.10.00  Warsztaty kulinarne w MGOK
19.08.2015 godz.11.00 Podwórkowy plac zabaw Ranowo
24.08.2015 godz.11.00 Podwórkowy plac zabaw Troszyn
25.08.2015 godz.14.00 Podwórkowy plac zabaw Mieszkowice Plac Wolności
26.08.2015 godz.11.00 Podwórkowy plac zabaw  Sitno
27.08.2015 godz.14.00 Festyn Przyjaciół Pszczół Nadleśnictwo Mieszkowice
28.08.2015 godz.11.00 Gry uliczne – więcej informacji w późniejszym czasie

 
Mieszkowickie Dni Kultury i Przyjaźni 2015

 

DSC 0222Mieszkowickie Dni Kultury i Przyjaźni 2015 za nami. O oficjalnej części na stronie gminy www. mieszkowice.pl

Nasz dom kultury też ma się czym pochwalić, bo na scenie występowało 6 zespołów działających pod patronatem MGOK. Wokalne SAMI SWOI (FOTO) i DOBRAWA (FOTO). Zespoły przygotowały nowy repertuar, Pod koniec koncertu w upalnym słońcu widać już było zmęczenie Dziękujemy jednak za cywilną odwagę naszym śpiewakom, i już teraz zapraszamy po lecie do zasilenie dobrymi glosami naszych grup. Zespoły muzyczne dały świetne koncerty; każdy innym klimacie. Szczęśliwy Traf (FOTO) zaprocentował muzykę dla każdego tj łatwą miłą i przyjemną. The Pokerss (FOTO) przeboje rockowe. Niespodzianka (FOTO) niezapomniane hity lat 60-70 z dodatkiem najnowszych przebojów disco-polo. Z kolei zespół Składak (FOTO) w ostatnim koncercie święta gminy polski i światowe przeboje z ostatniego 10 lecia. Laureaci konkursu „ Śpiewać każdy może” (FOTO) wykonywali piosenki ze znanych bajek. A koncert „Gdzie Ci mężczyźni” (znane zabawne piosenki z przymrużeniem oka opowiadają o mężczyznach wiele z nich zawierających ziarnko prawdy) to kolejna odsłona możliwości wokalistów współpracujących z MGOK Mieszkowice (FOTO). Tematyczny koncert przygotowywany został pod kierunkiem Zbigniewa Ciszka. Różnorodność wykonań sprawiła, że z przyjemnością wysłuchany został każdy wykonawca. Kolejny piękny koncert wysłuchaliśmy w wykonaniu zaprzyjaźnionej grup ukraińskiej GORIZWIT (FOTO). Wystąpiła dla nas szkoła tańca QUEST z Kostrzyna nad Odrą (FOTO). Dzieci bawiły się wraz z aktorami teatru ART - RE z Krakowa występując w bajce Jaś i drzewo fasoli (FOTO). Tym razem festiwal kulinarny poprowadził Lukasz Szewczyk z Pracowni Sztuki Kulinarnej z Ozimka . Asystowały mu panie z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Mieszkowice, a mieliśmy okazje degustować charakterystyczne potrawy kuchni europejskiej. To wszystko na najwyższym poziomie kulinarnym oraz z dużą dawką humoru i zabawy (FOTO).

Gwiazdami tegorocznej edycji święta gminy byli RAS LUTA i RIDDIM BAND reggae (FOTO) oraz ANDRE disco-polo (FOTO), w niedzielę THE LAST RIDE (FOTO). Największe tłumy zgromadził koncert disco-polowy oraz zabawa z DJ FAFIQ, który bawił uczestników do 2 w nocy. Z przyczyn pogodowych nie odbył się spektakl teatru ognia „MARINETKI” grupy AVATAR. Ww. spektakl odbędzie się 13 września na Pożegnaniu Lata.

Koncertom towarzyszyła wystawa z okazji 70 lecia Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach oraz zawody wędkarskie i piłkarskie. (poniżej podajemy wyniki poszczególnych zawodów)

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom i gościom, którzy uczestniczyli w naszym świecie.

Wyniki zawodów wędkarskich o puchar Burmistrza Mieszkowic:

 

Zwycięzcy seniorzy:

I Gregorek Jan

II Jakowicki Tadeusz

III Sarnecki Paweł

Największa ryba: Gregorek Jan

Zwycięzcy juniorzy:

I Hryczyński Piotr

II Hryczyński Krzysztof

III Fryska Bartłomiej

Największa ryba: Hryczyński Piotr

 

Wyniki zawodów piłkarskich:

 Piłkarski Turniej Sołectw

1. kłosów

2. Goszków

3. Osiedle Mieszkowice

Turniej Drużyn Podwórkowych

1. FC Plany

2. Kurzycko

3. Mieszkodobrawa

 

Gorące podziękowania dla wszystkich sponsorów

 1. Bank Spółdzielczy Chojna o/Mieszkowice
 2. Farma wiatrowa Kamionka
 3. Nadleśnictwo Mieszkowice
 4. Ryszard Niedźwiedzki Drewex Mieszkowice
 5. Ekostrom Poznań
 6. Bartłomiej Mróz, Kornel Mróz BWT Mieszkowice
 7. Apteka „Bławatek”
 8. Apteka „NOVA”
 9. Beata Batalińska Apteka „Lavenda”
 10. Renata Grabowska Centrum Profilaktyki i Rehabilitacji Mieszkowice
 11. Darek Mokrzycki – DARSYLM Mieszkowice
 12. Ada Józefczyk Kancelaria Notarialna Chojna
 13. Renata Kowalewska Biuro Rachunkowe Mieszkowice
 14. Niepubliczny zakład Opieki Zdrowotnej Mieszkowice
 15. Anna Pankratow Husquarna Mieszkowice
 16. Katarzyna Szczerba Biuro Podatkowe Mieszkowice
 17. Jadwiga Tyszkiewicz Sklep spoż. – przem. Mieszkowice
 18. Joanna Szymoniak Indywidualna Praktyka Lekarska Mieszkowice
 19. Maria Spirzak Hurt Detal Odzież Mieszkowice
 20. Monika Niedźwiedzka Radny Powiatu Gryfińskiego
 21. Aleksander Kokiel Sklep Auto Części Mieszkowice
 22. Janina Hryczyńska Sklep „Moje Hobby” Mieszkowice
 23. „Węglik” Witnica
 24. Kazimierz, Piotr Niedźwiedzccy
 25. Alicja Kopczyńska, Maciej Hołowiński PC-FON.PL serwis lombard Mieszkowice

Ukłony dla wszystkich występujących na scenie MDKiP 2015

Zespoły:

 1. Sami Swoi
 2. Szczęśliwy Traf
 3. Dobrawa
 4. The Pokerss
 5. Niespodzianka
 6. Składak
 7. Szkoła Tańca Quest z Kostrzyna nad Odrą
 8. Goryzwit

Laureatom konkursu Śpiewać Każdy Może,

Uczestnikom koncertu Gdzie ci mężczyźni: Krystyna Mendyk, Bogumiła Biała, Katarzyna Matuszewska, Dorota Szcząbrowska, Kamila Chodyniecka, Adrianna Iwan, Jagoda Iwan

Wielkie dzięki dla organizacji, które wsparły ochronę imprezy:

OSP Mieszkowice, OSP Zielin, OSP Stare Łysogórki, OSP Troszyn, OSP Kłosów

Serdeczne dzięki koordynatorom imprez towarzyszących:

Jarosław Trygub i Adam Linkiewicz, Linkiewicz Jerzy, Słupski Michał, Błaszczyk Piotr

Firmom cateringowej za ławy i parasole

Firmie Matrix, Fort oraz dla Rejowego Sztabu Ratownictwa SSR w Moryniu oaz ZUK Mieszkowice za profesjonalną obsługę wydarzenia

Pracownikom i wolontariuszom za współpracę i życzliwość

Wielki ukłon w stronę Adrianny Iwan za fotograficzną dokumentację imprezy.

 

Podziekowania składają Andrzej Salwa - Burmistrz Mieszkowic, oraz Barbara Nowicka - Dyrektor MGOK Mieszkowice

 

 
Warsztaty wokalne

               W dniach 22 - 23 czerwca w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach odbyły się warsztaty wokalne. Zorganizowane one zostały dla laureatów konkursu "Śpiewać każdy może". Pod czujnym okiem prowadzącej - sopranistki Aleksandry Bałachowskiej - uczestnicy przygotowywali się do występów podczas zbliżających się Mieszkowickich Dni Kultury i Przyjaźni 2015. W czasie dwudniowych zajęć nasi laureaci ćwiczyli przede wszystkim poprawną postawę, oddychanie oraz wiele innych ważnych aspektów w sztuce wokalnej.

Aleksandra Bałachowska

           Kilka słów o prowadzącej Aleksandrze Bałachowskiej (na zdjęciu) - Absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie śpiewu solowego dr hab. Iwony Hossy. Uczestniczka wielu kursów mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Ingrid Kremling-Domański, Urszulę Kryger, Adama Kruszewskiego, Jarosława Bręka i Wojciecha Maciejowskiego. Zadebiutowała partią Rosiny w Cyruliku sewilskim w Teatrze Wielkim im. S. Moniuszki w Poznaniu pod kierownictwem muzycznym Przemysława Neumanna. Od 2012 roku współpracuje z festiwalem Letnie Spotkania Kameralne w Drezdenku oraz Krzyżu, gdzie miała okazję partie Zerliny z Don Giovanniego, Królowej Nocy z Czarodziejskiego fletu oraz Zuzanny z Wesela Figara Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wzięła udział w koncercie finałowym festiwalu Wratislavia Cantans, wieńczącym Kurs Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej pod batutą Przemysława Stanisławskiego.

Obecnie pracuje jako intruktor śpiewu w Centrum Kultury w Chojnie.

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->