Wydarzenia


Pożegnanie lata 2014

 

Wczoraj, tj. 14 września br. na mieszkowickim rynku odbyło się „Pożegnanie Lata”. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16.00. Na scenie zaprezentował się zespół Mistalogo, uczestnicy mieszkowickiego konkursu Mam Talent oraz podopieczni Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach. Wielką niespodzianką ufundowaną przez Urząd Miejski był koncert zespołu Skaner, przy którym bawiło się liczne grono przybyłych. Na festynie można było wziąć udział w loterii oraz popróbować smakołyków przygotowanych przez spółdzielnię Promyk, a także obejrzeć prace wykonane na warsztatach MGOK. Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje: balony, dmuchańce, oraz słodkości.

za stroną www.mieszkowice.pl

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 
Seminarium z okazji 90-lecia Lasów Państwowych

 

90-lecie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe było okazją do zorganizowania  seminarium poświęconego historii Lasów Państwowych i Nadleśnictwa Mieszkowice. Sala konferencyjna Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach przywitała zaproszonych leśną dekoracją - dzięki jarzębinie, zapachowi żywicy ze świeżo ściętego pnia oraz śpiewowi ptaków przez chwilę można było poczuć się jak w prawdziwym lesie. Uroczystość rozpoczęła Pani Nadleśniczy Iwona Główka-Kamyszek, witając zaproszonych gości, po czym oddała głos Panu dr hab. Krzysztofowi Adamowiczowi, pracownikowi Katedry Ekonomiki Leśnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Pan Adamowicz przedstawił prezentację na temat historii Lasów Państwowych w Polsce, zaczynając od roku 1924 - powołania jednostki Polskich Lasów Państwowych. Dowiedzieliśmy się między innymi o współfinansowaniu przez Lasy Państwowe budowy Portu w Gdyni, poznaliśmy sylwetkę Adama Loreta - pierwszego dyrektora Lasów Państwowych.

Historię Nadleśnictwa Mieszkowice przedstawiła długoletnia pracownica tutejszego nadleśnictwa, Inżynier Nadzoru Pani Cecylia Nosal. Od czasów przedwojennych, przez założenie pierwszych nadleśnictw  - Łysogórki, Godków i Moryń aż do ich połączenia w roku 1972, którą to datę uważa się za początek istnienia Nadleśnictwa Mieszkowice w obecnym kształcie. Przedstawione zostały także najważniejsze zdarzenia z kroniki nadleśnictwa.

Następnie wysłuchaliśmy prezentacji Pani Edyty Bakalarz, Leśniczego Szkółkarza. Tematem prezentacji była historia powstania szkółki leśnej w Starych Łysogórkach. Część wykładową seminarium zakończyła prezentacja Zastępcy Nadleśniczego Pana Zbigniewa Majdy, przybliżająca ogólną charakterystykę nadleśnictwa.

W uznaniu za dotychczasową wzorową współpracę i życzliwą atmosferę w kontaktach zawodowych z nadleśnictwem uhonorowano następujące osoby: Wojciech Konarski (Starostwo Powiatowe w Gryfinie), Andrzej Salwa (Burmistrz Mieszkowic), Barbara Nowicka (MGOK w Mieszkowicach), Alina Leończyk (Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych – Warsztaty Terapii Zajęciowej „Promyk" Goszków), Józef Mroziak (Sołtys Zielina), Piotr Piątek (emerytowany leśniczy), Zygmunt Jędrzejak (emerytowany leśniczy).

Nadleśnictwo Mieszkowice dziękuje Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury za udostępnienie sali konferencyjnej.

/ze strony internetowej Nadleśnictwa Mieszkowice/

 

 
Wycieczka do Berlina

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Zielinie uczestniczyło wraz z paniami z Frauenzentrum ze Schwedt w wycieczce do Berlina zorganizowanej w ramach projektu „Frauen In Aktion” dofinansowanego przez Land Baranderburg (Ministerium fur Arbait, Sociales, Frauen und Familie). W ramach wycieczki odbył a się prawie 3,5 godzinna wycieczka statkiem po kanałach Sprewy. Przepływaliśmy pod 64 mostami i z oglądaliśmy różnorodne dzielnice Berlina. Na zakończenie byliśmy w parku nad Białym Jeziorem przy pomniku kobiety, która symbolizowała robotnice odbudowujące Berlin ze zniszczeń wojennych. Wycieczka przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze.

Ta wycieczka była owocem wieloletniej współpracy KGW w Zielinie, MGOK Mieszkowice oraz Frauenzentrum w Schwedt. W imieniu uczestniczek składamy podziękowania za możliwość uczestnictwa w projekcie.

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 
Dożynki Troszyn 07.września 2014

 

Tegoroczne dożynki odbyły się 07.09.2014 r. w Troszynie. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym, celebrowaną przez ks. Proboszcza Pawła Nowotarskiego. Po mszy uczestnicy prowadzeni przez Kapelę Mieszkowicką udali się korowodem wraz z wieńcami dożynkowymi na boisko przy szkole podstawowej, gdzie odbyła się dalsza część dożynek. Głównym elementem święta plonów był konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. W konkursie wzięło udział 11 wieńców z poszczególnych miejscowości: Plany, Kurzycko, Kłosów, Sitno, Goszków, Stare Łysogórki, Wierzchlas, Troszyn, Czelin, Zielin, Stary Błeszyn. Według oceny komisji  konkursowej wszystkie wieńce zajęły pierwsze miejsce. Każda  z miejscowości otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Poza częścią  oficjalną była też znakomita zabawa podczas turnieju sołectw w poszczególnych konkurencjach, w których brali udział zarówno dorośli jak i dzieci.

Całą uroczystość na boisku rozpoczęły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Troszynie, które na hasło: „Poloneza czas zacząć” dumnie wkroczyły na płytę czym wzbudziły ogólny aplauz Następnie przybyłych gości przywitała Sołtys Troszyna Marzena Stachnio. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, Wiesław Pawelec oraz Uwe Siebert.

Starostami tegorocznych dożynek byli: Edward Godyń i Bożena Dorywalska, którzy wręczyli piękny bochen chleba burmistrzowi Mieszkowic przy oprawie muzycznej zespołu Platerówki z Boleszkowic. Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły działające przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury Dobrawa oraz Kapela Niedźwiadki. Imprezę zakończyła zabawa taneczna przy zespole Młodzi.

Ponadto poza stoiskami gastronomicznymi były też prezentacje stoisk Kół Gospodyń Wiejskich, stoisko Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego w Mieszkowicach, animacje dla dzieci oraz dmuchańce

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->