Wydarzenia


Mieszkowicka Majówka 2016

 

            Miejsko -Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach był organizatorem festynu na Placu Wolności pn.”Mieszkowicka Majówka”.

            Imprezę rozpoczęliśmy po gminnych uroczystościach uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Dziękujemy wszystkim, którzy wystąpili na „scenie pod chmurką”.

Przed mieszkowicką publicznością zaprezentowali się;

I WOKLAIŚCI

1. Kinga Rozkrut

2. Michalina Lewandowska

3. Kacper Mielnik

4. Natalia Ziembowska

5. Jagoda Iwan

6. Adrianna Iwan

Pięknie zaśpiewali wszyscy wokaliści, instruktorem młodszych dzieci i Natalii jest Sylwia Skórska.

W międzyczasie swój premierowy pokaz miała grupa taneczna MGOK działająca pod kierunkiem Danuty Panek - Szalony Styl. Zaprezentowała ona układ w stylu HIP HOP.

II Zespół wokalny DOBRAWA.

Zaśpiewał przeboje z lat 70 - tych, pierwszy występ w tym roku zestresował wykonawców ale z każdym zaśpiewanym utworem było coraz lepiej. Gratulujemy odwagi i życzymy wytrwałości.

III Zespół Szczęśliwy Traf

Grupa po raz kolejny udowodniła, że umie bawić publiczność, a wykonane przez nich przeboje disco-polo brzmią lepiej niż oryginały.

IV Zespół Składak

Profesjonalny koncert zespołu (przypominamy działający pod patronatem MGOK). Wszystkim się podobał i poderwał co niektórych do tańca choć było jeszcze jasno. Szkoda, że zerwał się silny wiatr i „przegonił” widzów z placu.

            Uatrakcyjnieniem naszego święta był pokaz iluzji przez Roberta Szablewskiego. Do swojego występu zaprosił dzieci jak i dorosłych. Wszyscy przednio się bawili.

            Na naszej majówce tradycyjnie zaprezentowało się Mieszkowickie Koło Gospodyń tym razem z wystawą serwetek i robótek szydełkowych, które ostatni są znowu bardzo modne. Nie zabrakło ciasta domowego wypieku i „małej czarnej kawy”.

           Warsztaty Terapii Zawodowej z Goszkowa pochwaliły się efektami swoich dokonań min. wazonami i przedmiotami zdobionymi metodą decoupage z efektem papieru ryżowego, obrazami, przedmiotami, które powstały w pracowni stolarskiej np. lampiony. Każdy coś mógł wygrać zakręcając Kołem Fortuny.

            Dziękujemy organizacjom za obecność i uatrakcyjnienie festynu.

           Dodatkiem były stoiska gastronomiczne i atrakcje dla dzieci.

           Dziękujemy mieszkańcom i gościom, którzy byli z nami w to świąteczne popołudnie.                              

                                                                                             MGOK Mieszkowice

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 
Kwietniowe warsztaty decoupage

Dnia 12 kwietnia w MGOK pod czujnym okiem Barbary Nowickiej odbyły się warsztaty decoupage

FOTORELACJA-wydarzenia

Zapraszamy do relacji z przebiegu warsztatów w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Goszkowie, które odbyły się 20 kwietnia 2016r.:

http://wtzgoszkow.pl/warsztaty-decoupage/

 
150 lecie Kół Gospodyń Wiejskich

 

            W sobotę 16 kwietnia 2016 roku odbyło się w Zielinie spotkanie z okazji 150 lecia Kół Gospodyń Wiejskich, organizacji która działa od roku 1866. Było ono okazja do ukazania  aktywności  kół gospodyń wiejskich, które działają na rzecz swoich środowisk. Głównym organizatorem spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich Zielin z przewodniczącą  Zofią Szeremetą na czele a współorganizatorami zaprzyjaźnione koła z regionu.

 

1.                  Koło Gospodyń Wiejskich  Boleszkowice

2.                  Koło Gospodyń Wiejskich Czelin

3.                  Koło Gospodyń Wiejskich Góralice

4.                  Mieszkowickie Koło Gospodyń

5.                  Koło Gospodyń Wiejskich Rów

6.                  Koło Gospodyń Wiejskich Stara Rudnica

7.                  Koło Gospodyń Wiejskich Stare Łysogórki

8.                  Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich  Stołeczna

9.                  Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Troszyn

10.              Koło Gospodyń Wiejskich Witnica Chojeńska

 

Koordynatorem była Barbara Nowicka (dyr. MGOK Mieszkowice), która w imieniu pań powitała uczestników i gości.

            Uroczystość w Zielinie zaszczycili swoją obecnością min.; Jarosław Rzepa  V-ce Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Andrzej Salwa Burmistrz Mieszkowic, Jan Kozak delegat do Krajowej Izby Rolniczej i Szef Wojewódzkiego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych, Ryszard Laska Administrator ANR, Grzegorz Mazur  Prezes Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Sołtysów, Ryszard Niedźwiecki Prezes Firmy DREWEX, Eugeniusz Bieliński Radny Rady Miejskiej M-ce i Prezes Stowarzyszenia Zdrowa Przestrzeń, Józef Mroziak Sołtys Sołectwa Zielin, Tadeusz Szymczak Prezes OSP Zielin, Zdzisław Maczuga Komendant OSP Zielin. Seniorki działające na przestrzeni lat w KGW, delegacja współpracującego Frauenzentrum ze Schwedt .

            Imprezę rozpoczął zespół Sami Swoi śpiewając piosenkę o Zielinie. W imieniu kół gości powitała Barbara Nowicka. Następnie krótki rys historyczny o organizacji Kół Gospody Wiejskich przedstawił Zbigniew Ciszek.

            Jako pierwszy głos zabrał Jarosław Rzepa Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, który podkreślił znaczenie działalności organizacji w środowiskach wiejskich i Jan Kozak, który mówił o znaczeniu powstania w latach 2000-2005 wielu kół w naszym regionie.

            Prezentacje działalności kół odbyła się w porządku alfabetycznym. Wszystkie panie podkreślały, że po latach koła maja mniej członkiń niż w chwili założenia czy też reaktywacji, ale panie działające obecnie są bardzo pracowite i aktywne. Koła zgodnie mówiły o wielu okazjonalnych imprezach, które organizują w swoich wsiach. To panie są inicjatorkami  festynów, imprez dla dzieci i seniorów. Robią wieńce dożynkowe. Spotykają się na robótkach ręcznych i rękodziele. Wystawiają swoje prace na jarmarkach świątecznych, wystawach i konkursach. Przygotowują potrawy polskie i regionalne na rożne uroczystości gminne. Same przy tym doskonale się bawiąc. Jeżdżą na koncerty, wycieczki i spotkania. Dzielą się doświadczeniem z kolejnymi pokoleniami, które pomału wkraczają w szeregi KGW.

             Oprócz opowieści o sobie koła przygotowały krótkie występy min. KGW Boleszkowice – piosenkę, Mieszkowickie KG – wesoły wiersz o swojej działalności. Śpiewały też koła ze Starej Rudnicy, z Troszyna, Witnicy oraz z Zielina. Wesoło i z dystansem przedstawiona działalność była nagradzana gromkimi brawami.

            Drugą cześć spotkania rozpoczęła się od pokrojenia jubileuszowego tortu, toastu i odśpiewania kolejnych 100 lat pomyślności, życząc sobie nawzajem dalszej owocnej współpracy, zdrowia i siły do działania i realizacji kolejnych pomysłów i projektów.

Świąteczną biesiadę rozpoczęto koncertem zespołu Sami Swoi. Następnie na scenie zagrała Kapela Podwórkowa Niedźwiadki. Wszyscy świętowali jubileusz 150 lat KGW radośnie i z humorem.

Koło Gospodyń Wiejskich w Zielinie i pozostałe koła serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli organizację tak wspaniałego jubileuszu:

Gmina Mieszkowice,

Zachodniopomorska Izba Rolnicza

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach,

Wojciech Kadzikowski FUH MIESZKO jubileuszowy tort

Prywatni ofiarodawcy.

 

 FOTORELACJA-wydarzenia

 
Jarmark Wielkanocny 19 .03.2016

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Jarmarku Wielkanocnego, który odbył się 19 marca 2016 r.

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->