Wydarzenia


Koncert zespołu OMEGA IMPACT

 

DSCF8729Koncert zespołu Omega Impact międzynarodowej grupy muzycznej, który odbył się w dniu 27 lutego 2015 r. w MGOK Mieszkowice był ciekawym wydarzeniem artystycznym. Za sprawą lidera formacji Grzegorza Marciniaka i jego kolegów Katalończyka Enrice Sansa Morerea -klarnecisty i saksofonisty, Francuzów perkusisty Théo Lanau i kontrabasisty Jordi Cassagne oraz Serba Vladana Kulišić grającego na fisharmoniium. Po raz pierwszy mogliśmy w Mieszkowicach słuchać koncertu akustycznego. Muzyka akustyczna - muzyka, którą wykonuje się przy użyciu i instrumentów akustycznych, tj. takich które wytwarzają dźwięk przy użyciu wibratora a nie poprzez syntezę elektroniczną.. Podczas koncertów akustycznych zazwyczaj używa się wzmacniaczy elektroakustycznych dźwięku w celu osiągnięcia właściwego nagłośnienia sali, jednakże pozostają one odseparowane od instrumentu i ich funkcją pozostaje jedynie właściwe nagłośnienie jego naturalnego brzemienia. Mieliśmy okazję w pełni usłyszeć naturalne piękno kontrabasu i klarnetu oraz saksofonu, a pięknym dodatkiem była muzyka płynąca z fisharmonium i instrumentu zwanego melodyjką. Bardzo oszczędnie ale za to wyraziście była używana perkusja. Muzyka, której kompozytorem jest Grzegorz Marciniak, była tłem do interpretacji wierszy znanych polskich poetów Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, Jarosława Iwaszkiewicza; śpiewana przez kompozytora. Słuchacze mieli wrażenie, że dźwięki opowiadają dalsze części śpiewanych wierszy. Solista wprowadzał widzów w obszar muzyki akustycznej. Opowiadał, że każdy członek zespołu ma duży wpływ na aranżacje poszczególnych utworów. A ostatnia, kilku miesięczna praca zaowocowała wydaniem płyty „NOC”, której promocja rozpoczęła się Mieszkowicach, a odbywać się będzie na koncertach w Szczecinie i Gdańsku. Mamy nadzieję, że wystep ten wprowadził słuchaczy w nowe doznania muzyczne. Koncertu słuchaliśmy z wielkim skupieniem, przerywany był szczerymi oklaskami.

Po koncercie muzycy sprzedawali płytę i rozdawali autografy. Rozmawiali o swoich projektach i fascynacjach muzycznych. Mamy nadzieję, że te nowe doznania muzyczne potwierdziły „siłę” koncertów „na żywo”.

Dziękujemy artystom, za przybycie do Mieszkowic, a słuchaczom za to, że dzięki WAM koncert doszedł do skutku.

Barbara Nowicka

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 
Mały Konkurs Recytatorski 2015

DSCF8696Dnia 25 lutego br. odbył się  Mały Konkurs Recytatirski. Spośród 20 uczestników jury w składzie: Teresa Mróz, Barbara Nowicka i Zbigniew Ciszek, wyłoniło troje laureatów do udziału w Rejonowym Konkursie Recytatorskim w Chojnie: w kat. kl. I - III - Kacper Mielnik; kat. IV - VI - Nikola Pyć; kat. gimnazjum - Marcelina Caban. Jury postanowiło przyznać również wyróżnienia dla Natalii Łuszczek i Łukasza Cytrynowicza. Wszystkim recytatorom gratulujemy a opiekunom dziękujemy za przygotowanie

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 
Zapusty 2015

 

DSCF8633Tradycją stało się, że pod koniec karnawału spotykają się stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Mieszkowice na tzw. „Zapustach”. W tym roku do tego grona dołączyły również zespoły, które działają przy MGOK Mieszkowice. Jak zwykle nie zawiodły nas panie z zaprzyjaźnionego Frauenzentrm ze Schwedt i przybyły do nas w licznym gronie. Owo spotkanie miało miejsce w sali naszego ośrodka dnia 12 lutego br. Każde z kół przyniosło do degustacji „tłustoczwartkowe” wypieki: pączki, tradycyjne faworki, muffinki, rurki z kremem.

Przybyłych gości przywitała Barbara Nowicka – dyr. MGOK Mieszkowice życząc wszystkim miłego pobytu. Wyraziła również nadzieję, że to spotkanie zacieśni współpracę między naszymi kołami.

Oprócz słodkości wszyscy delektowali się potrawami przygotowanymi przez panie z MGOK.

Wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, przygotowali posiłek składamy serdeczne podziękowania.

 

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 
Ferie zimowe w MGOK cz II

 

               Podsumowaniem zimowych zajęć w MGOK Mieszkowice była czwartkowa Gala Talentów  z udziałem uczestników i gości. Główny punktem spotkania był spektakl pt. ”Przepis na szczęście”. Nad przedstawienie 20 osobowa grupa pracowała wytrwale prze całe ferie, trzon scenariusza napisał Zbigniew Ciszek, a podczas pierwszych zajęć pomysły na scenki wymyślały dzieci. Kanwę stanowiła, bajka „O cudownym kwiecie paproci”, lecz jako przeżytek została wyśmiana przez trzy czarownice, które przepis na szczęcie czerpały ze świata reklam. Dzieci odgrywały zabawne scenki z udziałem tychże reklam. Puentą było stwierdzenie, że to tylko ułuda, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, a szczęście to zadowolenie z codziennych spraw, to mieć mamę, tatę, którzy kochają dzieci najmocniej. W trakcie przedstawienia dzieci śpiewały piosenki, które w wykonaniu tak dużej grupy wypadły znakomicie. Dzieci przygotowała i spektakl reżyserowała Teresa Mróz, oprawę muzyczną w tym naukę piosenek, instruktor Zbigniew Ciszek. Wszyscy aktorzy i prowadzący otrzymali zasłużone brawa, a duma i zadowolenie dzieci zrekompensowała ciężką pracę instruktorów. Brawo dla wszystkich za ostateczny efekt.

W trakcje Gali odbyła się wystawa prac plastycznych, które dzieci wykonały pod kierunkiem Barbary Nowickiej. Dzieci malowały rożnymi technikami, pastelami suchymi kwiaty i pejzaż zimowy; farbami do szkła świeczniki; temperami krajobrazy; ołówkiem szkic głowy konia. Wykonały również różę z krepiny oraz biżuterię – opaski, wisiory, broszki z filcu; malowały poduszkę - jasiek.

Każdy wytrwały uczestnik otrzymał drobny upominek. Następnie wszyscy bawili się wesoło przy zabawach muzycznych, które prowadził. Z. Ciszek. W piątek na zakończenie ferii odbył się wesoły teatrzyk „Pinokio” w wykonaniu aktorów ART -RE z Krakowa.

Serdeczne podziękowania należą się Beacie Wawruszczak za nieocenioną pomoc podczas prowadzenia wszystkich zajęć.

MGOK zaprasza na kontynuację zajęć artystycznych dla dzieci w ramach Akademii Malucha (dzieci od lat 7) wg następującego porządku

         poniedziałek godz.16.00 zajęcia wokalno - rytmiczne - inst. Z. Ciszek

         wtorek   godz.16.00 zajęcia artystyczne - inst. B. Nowicka

         środa   godz.16.00 zajęcia taneczne – inst. D. Panek

Zajęcia nastawione są na pracę w grupie, której efektem będą wspólne prezentacje, występy grupy tanecznej, wokalnej i realizowanie w przyszłości kolejnego przedstawienia teatralnego.

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->