Wydarzenia


Dzień Seniora 2014

 

Tak niskiej frekwencji nikt się nie spodziewał. Tylko dzięki Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Mieszkowicach impreza nie została odwołana gdyż połączona była ona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej i skutecznie wypełnili salę. Przybyłych gości przywitał Zbigniew Ciszek. Następnie życzenia seniorom oraz emerytowanym nauczycielom złożyli Przewodniczący SEiR Jan Adamczuk, burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa oraz Przewodnicząca Rady Osiedla Helena Chodyniecka. Od samego początku do końca na scenie królowała Kapela Niedźwiadki. Przy ich wykonaniu starych, niezapomnianych przebojów, wszyscy śpiewali tańczyli i dobrze się bawili.

Składamy serdeczne podziękowania Danucie Panek za przepiękną dekorację, Sekcji Emerytów i Rencistów za pomoc przy organizacji, Kapeli Niedźwiadki za wspaniała muzykę, wszystkim za obecność.

Zapraszamy za rok.

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 
Pożegnanie lata 2014

 

Wczoraj, tj. 14 września br. na mieszkowickim rynku odbyło się „Pożegnanie Lata”. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16.00. Na scenie zaprezentował się zespół Mistalogo, uczestnicy mieszkowickiego konkursu Mam Talent oraz podopieczni Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach. Wielką niespodzianką ufundowaną przez Urząd Miejski był koncert zespołu Skaner, przy którym bawiło się liczne grono przybyłych. Na festynie można było wziąć udział w loterii oraz popróbować smakołyków przygotowanych przez spółdzielnię Promyk, a także obejrzeć prace wykonane na warsztatach MGOK. Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje: balony, dmuchańce, oraz słodkości.

za stroną www.mieszkowice.pl

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 
Seminarium z okazji 90-lecia Lasów Państwowych

 

90-lecie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe było okazją do zorganizowania  seminarium poświęconego historii Lasów Państwowych i Nadleśnictwa Mieszkowice. Sala konferencyjna Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach przywitała zaproszonych leśną dekoracją - dzięki jarzębinie, zapachowi żywicy ze świeżo ściętego pnia oraz śpiewowi ptaków przez chwilę można było poczuć się jak w prawdziwym lesie. Uroczystość rozpoczęła Pani Nadleśniczy Iwona Główka-Kamyszek, witając zaproszonych gości, po czym oddała głos Panu dr hab. Krzysztofowi Adamowiczowi, pracownikowi Katedry Ekonomiki Leśnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Pan Adamowicz przedstawił prezentację na temat historii Lasów Państwowych w Polsce, zaczynając od roku 1924 - powołania jednostki Polskich Lasów Państwowych. Dowiedzieliśmy się między innymi o współfinansowaniu przez Lasy Państwowe budowy Portu w Gdyni, poznaliśmy sylwetkę Adama Loreta - pierwszego dyrektora Lasów Państwowych.

Historię Nadleśnictwa Mieszkowice przedstawiła długoletnia pracownica tutejszego nadleśnictwa, Inżynier Nadzoru Pani Cecylia Nosal. Od czasów przedwojennych, przez założenie pierwszych nadleśnictw  - Łysogórki, Godków i Moryń aż do ich połączenia w roku 1972, którą to datę uważa się za początek istnienia Nadleśnictwa Mieszkowice w obecnym kształcie. Przedstawione zostały także najważniejsze zdarzenia z kroniki nadleśnictwa.

Następnie wysłuchaliśmy prezentacji Pani Edyty Bakalarz, Leśniczego Szkółkarza. Tematem prezentacji była historia powstania szkółki leśnej w Starych Łysogórkach. Część wykładową seminarium zakończyła prezentacja Zastępcy Nadleśniczego Pana Zbigniewa Majdy, przybliżająca ogólną charakterystykę nadleśnictwa.

W uznaniu za dotychczasową wzorową współpracę i życzliwą atmosferę w kontaktach zawodowych z nadleśnictwem uhonorowano następujące osoby: Wojciech Konarski (Starostwo Powiatowe w Gryfinie), Andrzej Salwa (Burmistrz Mieszkowic), Barbara Nowicka (MGOK w Mieszkowicach), Alina Leończyk (Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych – Warsztaty Terapii Zajęciowej „Promyk" Goszków), Józef Mroziak (Sołtys Zielina), Piotr Piątek (emerytowany leśniczy), Zygmunt Jędrzejak (emerytowany leśniczy).

Nadleśnictwo Mieszkowice dziękuje Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury za udostępnienie sali konferencyjnej.

/ze strony internetowej Nadleśnictwa Mieszkowice/

 

 
Wycieczka do Berlina

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Zielinie uczestniczyło wraz z paniami z Frauenzentrum ze Schwedt w wycieczce do Berlina zorganizowanej w ramach projektu „Frauen In Aktion” dofinansowanego przez Land Baranderburg (Ministerium fur Arbait, Sociales, Frauen und Familie). W ramach wycieczki odbył a się prawie 3,5 godzinna wycieczka statkiem po kanałach Sprewy. Przepływaliśmy pod 64 mostami i z oglądaliśmy różnorodne dzielnice Berlina. Na zakończenie byliśmy w parku nad Białym Jeziorem przy pomniku kobiety, która symbolizowała robotnice odbudowujące Berlin ze zniszczeń wojennych. Wycieczka przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze.

Ta wycieczka była owocem wieloletniej współpracy KGW w Zielinie, MGOK Mieszkowice oraz Frauenzentrum w Schwedt. W imieniu uczestniczek składamy podziękowania za możliwość uczestnictwa w projekcie.

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->