Wydarzenia


WOŚP 2017 podsumowanie

 

Finał Ćwierćwiecza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł w spokojnej atmosferze. Tak jak rok temu 25 wolontariuszy wraz z opiekunami w dzień finału kwestowało na terenie naszej Gminy. Kwota jaka została zebrana z kwesty ulicznej to 10 554,44.

W tym dniu nie mogło zabraknąć również koncertów. Od godziny 15 na MGOK – owej scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Mieszkowicach. Następnie wystąpiły wokalistki: Jagoda, Natalia, Kinga i zespół Adventure czyli Sara, Nikola i Szymon. Wielką niespodziankę sprawił Tomasz Drozdowicz, który zaśpiewał dwie kolędy przy swoim akompaniamencie na organach.

Pokaz udzielania pierwszej pomocy to fantastyczny pomysł pani Doroty Szcząbrowskiej – lekarza i Mirosława Szymoniaka – ratownika medycznego. Przez kilkanaście minut tłumaczyli w dostępny sposób w jaki sposób mamy jej udzielać poszkodowanej osobie. Po słowach przyszło do praktyki. Pod okiem profesjonalistów każdy, dziecko, dorosły, mógł spróbować wykonać na fantomie masaż serca lub nauczyć się tzw. pozycji bocznej ustalonej.

Następnie przyszedł czas na zabawę. Przez ok. 3 godziny ze sceny płynęła muzyka w wykonaniu zespołów: Polanie, Niespodzianka i Szczęśliwy Traf.

Również w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach można było zasilić konto Orkiestry poprzez udział w Kawiarence prowadzonej przez panie z Koła Gospodyń Mieszkowickich, Loterii Fantowej prowadzonej przez panie z Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Mieszkowicach oraz w licznych aukcjach, prowadzonych przez szefa sztabu Zbigniewa Ciszka, nabywając wiele cennych rzeczy np. huśtawkę ofiarowaną przez Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Handlu i Usług „DREWEX”, rower przygotowany i podarowany przez R. Szymańskiego, S. Szymańskiego, A. Matuszaka.

Kwota z kawiarenki to 356,00 zł, 1746,00 zł – loteria fantowa a kwota uzyskana z aukcji to 3424,00 jest nieco niższa niż w ubiegłym roku.

Podsumowując: po wstępnym przeliczeniu kwota zebrana przez mieszkowicki sztab to:

16 080,44

Tym samym pobił swój własny rekord o 3 tys zł z poprzedniego roku.

Tradycyjnie o godzinie 20.00 przy dźwięku syreny strażackiej rozbłysło „Światełko do nieba”.

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 
Warsztaty Bożonarodzeniowe 2016

W dniach 14-15 grudnia w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. W ramach warsztatów uczestnicy wykonywali: gwiazdę betlejemską z krepiny, lampiony ze słoików ozdabiane sznurkiem i koronkami. Drugiego dnia zmagali się z dość trudną sztuką zdobienia styropianową bombkę metodą decoupage.
            Choć warsztaty przyciągnęły niewielu uczestników, ci którzy przyszli byli zadowoleni ze swojej pracy i atmosfery panującej na warsztatach. Zajęcia prowadziła Beata Wawruszczak.
            Tradycyjnie zapraszamy za rok.

 

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku

 
Cecyliada 2016

cecyliada.jpg

Tegoroczne spotkanie z muzyką religijną „Cecyliada 2016” w Zielinie odbyło się już po raz XII - 19 listopada 2016. Miało ono miejsce w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zielinie. Mszę świętą odprawili ks Paweł Nowotarski z Troszyna oraz gospodarz ks. Andrzej Tychoniec. Po mszy świętej odbył się koncert sopranistki Aleksandry Bałachowskiej, której akompaniował Zbigniew Ciszek. Jej piękny głos niósł się po całym kościele a w połączeniu z brzmieniem nowo wyremontowanych organ dało przepiękny efekt. Usłyszeliśmy utwory min. Bacha, Schuberta, Następnie odbył się koncert organowy w wykonaniu Piotra Kowalewskiego. W jego wykonaniu usłyszeliśmy min. najsłynniejsze dzieło J. S. Bacha – Toccatę i Fugę d – moll. Jednakże największą niespodzianką dla wszystkich sprawił występ 7 letniego Jasia, który otworzył blok koncertowy tegorocznej Cecyliady grając miniaturkę na organach.

Potem rozpoczął się koncert pieśni i piosenek religijnych zaproszonych zespołów. Do Zielina przyjechały: Jarzębina i Emeranto z Chojny, Platerówki z Boleszkowic, Drzewiczanie z Kostrzyna, Niespodzianka i Dobrawa z Mieszkowic, Kalimera z Cedyni, Sami Swoi z Zielina, Cantores z Witnicy Gorzowskiej oraz chór Srebrny Włos z Dębna.

Po twarzach wykonawców widać było, że wykonywane utwory przynosiły im wiele radości tym bardziej, że słuchacze żywo włączali się do wspólnego śpiewu. Po występie każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom oraz statuetkę.

Po prezentacjach przewodnicząca KGW Zielin Zofia Szeremeta zaprosiła wszystkich uczestników i gości na biesiadę do świetlicy gdzie panie z KGW przygotowały gorący poczęstunek.

Organizatorzy: Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach, Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zielinie, Koło Gospodyń Wiejskich.

Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Cecyliady 2016.

DO ZOBACZENIA ZA ROK

 

FOTORELACJA-wydarzenia

 
Sukces zespołu Sami Swoi w Krakowie

 

Sami_Swoi.jpg

Dnia 27 października br. zespół "Sami Swoi" wziął udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej im Henryka Rasiewicza "KIMA". Eliminacje do tego konkursu miało miejsce w Akademii Sztuki w Szczecinie. Jury po prezentacji postanowiło przyznać naszemu zespołowi II miejsce w swojej kategorii i zaprosiło do udziału w II etapie konkursu.

Etap II – FINAŁ odbył się dnia 12 listopada w Filharmonii Krakowskiej. W pierwszym, jak i w drugim etapie, zespół wykonał dwa utwory: „Więc pijmy wino szwoleżerowie” oraz „Warszawo ma”.

Utwór „Warszawo ma” najbardziej jest znany z filmu „Zakazane piosenki” z 1946 roku wykonywany przez Zofię Mrozowską Czterogłosowe opracowanie zostało przygotowane przez instruktora zespołu Zbigniewa Ciszka. Wykonanie tej pieśni bardzo wzruszyło jury. Niektórzy z nich ukradkiem ocierali łzy. Za swoją finałową prezentację zespół otrzymał wyróżnienie w swojej kategorii.

Pragnęlibyśmy podziękować osobom i instytucjom, dzięki którym ten wyjazd był możliwy:

- MGOK Mieszkowice

- Bank Spółdzielczy Chojna

- Nadleśnictwo Mieszkowice

- Robert Caban przewozy autokarowe

- Ewa, Grzegorz Mazur

oraz pozostałym, którzy chcieli pozostać anonimowi.

 

[VIDEO]

FOTORELACJA-wydarzenia

 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->