Festyn Przyjaciół Pszczół 2016

W dniu 25 sierpnia 2015 odbyła się trzecia edycja imprezy pn. „Festyn Przyjaciół Pszczół”. Organizatorem było Nadleśnictwo Mieszkowice przy współpracy z naszym ośrodkiem kultury. Cieszy nas, że z roku na rok rośnie ilość uczestników. Na placu koło budynku edukacyjnego dzieci opiekunów powitały Olga Komorowska – instruktor techniczny Nadleśnictwa i Barbara Nowicka -dyrektor MGOK. Pierwsza część wspólnej zabawy to zdobienie stemplami z gąbki białych drewnianych skrzynek. Każdą skrzynkę malowano grupowo po 3-4 osoby. Dzieci wyczarowywały ze stempli, kwiaty, wiatraki, gałązki oraz artystyczne abstrakcje. Powstały korowe skrzynki, które mogą być ozdobnym użytkowym przedmiotem np. pojemnikiem na zabawki, stolikiem dla dzieci lub siedziskiem. Warsztaty prowadziła Barbara Nowicka. Następnie wszyscy uczestnicy zwiedzali „Zakątek pszczeli” po którym oprowadzała ich Paulina Dziedzic - pracownik Nadleśnictwa. Później wszyscy zasiedli na „widowni” bo grupa teatralna ART-RE odegrała przedstawienie pt. „Lato u Kubusia Puszatka”. Wesoły spektakl wciągnął do zabawy dorosłych i dzieci, które z uwagą śledziły kolejne wydarzenia z udziałem Prosiaczka, Kłapouchego, Tygryska i Kubusia. Po teatrzyku rozegrano jeszcze wesoły wyścig 2 drużyn. W między czasie zwiedzano mini wystawę produktów pszczelich, miodu, świec oraz żywe pszczoły w budynku edukacyjnym. Na zakończenie posilono się pieczonym kiełbaskami, a każde dziecko otrzymało pożegnalny prezent.

Organizatorzy dziękując za aktywny i twórczy udział zaprosili już na następny Festyn Przyjaciół Pszczół za rok.

Wakacyjne warsztaty rękodzieła

W Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach w dniach 8 – 12 sierpnia trwały zajęcia dla dzieci pn „Wakacyjne warsztaty rękodzieła”. Każdego dnia dzieci robiły różne prace. Pierwszego dnia wykonały zawieszkę z piórek i perełek. Następnego każdy z uczestników zrobił broszkę i korale. Mimo, że klejono na gorąco dzieci pracowały samodzielnie. Trzeciego dnia warsztatów zdobiono słoiki po kawie metodą serwetkową (decoupage). Uważne wysłuchanie instruktarzu zaowocowało powstaniem pięknych prac. Kolejne dni to robienie świeczników ze słoiczków, szklanek, kieliszków zdobionych naturalnym sznurkiem, bawełnianą koronką oraz fragmentami firanek. Na zakończenie dzieci malowały sobie nawzajem twarze specjalnymi farbami.

W warsztatach wzięło udział 5 dzieci. Pracowały bardzo wytrwale i twórczo, realizując własne pomysły oraz pomagając sobie wzajemnie. Zajęcia przygotowała i prowadziła dyr. MGOK Barbara Nowicka. Wszystkie prace uczestnicy warsztatów zabrali do domów.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z warsztatów i prac na naszym profilu na facebooku.

Wakacyjne malowanie

Pragniemy  poinformować, że letni tydzień w dniach od 18.07.do 22.07.2016 przebiegał pod znakiem wakacyjnego malowania. W MGOK codziennie odbywały się zajęcia artystyczne. Szkoda, że uczestniczyło w nich tak mało dzieci. Należy podkreślić, że były to dzieci bardzo zdolne

i chętne do twórczej pracy. Malowano temprami, pastelami suchymi, farbami do szkła szkicowano zwierzęta, powstała panorama Mieszkowic. Wszystkie prace dzieci zabrały do swoich domów.

A my możemy je oglądnąć w naszej galerii.

FOTORELACJA-wydarzenia

W piątek 22.07.2016 odbył się plener w Goszkowie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wszyscy wyruszyliśmy do zabytkowego parku, gdzie malowano okolice. Prace były tworzone grupowo na dużych kartonach. Po wcześniejszym instruktażu prowadzących  B. Nowickiej i A. Hłyniańskiego prace były malowane samodzielnie. Instruktorom wręcz zabroniono ingerować w powstałe obrazy. Technika malowania, wykorzystanie kolorów i mieszanie farb dostarczyła wiele twórczej radości, a sama wspólna integracyjna zabawa przyniosła wszystkim dużo satysfakcji i zadowolenia.

Dziękujemy za miłą współpracę kierownictwu i instruktorom WTZ Goszków.

Podwórkowe Place Zabaw 2016

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach organizował w tegoroczne wakacje akcje pod nazwą „Podwórkowy plac zabaw”. W uzgodnieniu z sołtysami odbyły się one już w następujących miejscowościach: Starych Łysogórkach, Czelinie, Troszynie, Zielinie, Ranowie Wierzchlasie oraz w Kłosowie. Ramowy program obejmował dwie części: I wakacyjne malowanie, II gry i zabawy integracyjne.

We wszystkich miejscowościach na dużych kartonach farbami akrylowymi, temperami malowano to co dzieci widziały przed sobą. Grupy 3-4 osobowe bardzo aktywnie i z zaangażowaniem wykonywały swoje dzieła. Powstały obrazy charakterystyczne dla danej wsi. Wystawę prac planujemy na Dożynki 2016 w Mieszkowicach.

Po twórczym malowaniu bawiono się chustą klanza, kręcono na czas hula-hopem, rywalizowano na torze przeszkodami oraz w wyścigach w workach. Wiele  radości śmiechu i śmiechu przyniosła nowa zabawa, gdzie dzieci musiały na czas znaleźć w  przepastnym worku swoje buty, ubrać je i dobiegnąć do mety. Z braku uczestników zajęcia nie odbyły się tylko w Kamionce. W pozostałych miejscowościach frekwencja przeszła nasze oczekiwania. Jednak najwięcej dzieci było w Czelinie. Niestety w Ranowie deszcz nas zaskoczył gdzie musieliśmy skrócić  zabawę.

W organizacje imprez włączyli się oprócz Sołtysów Koła Gospodyń Wiejskich z Czelina, Starych Łysogórek i Troszyna fundując słodki poczęstunek, lody i drobne nagrody. Dziękujemy pięknie za wspaniałą atmosferę i wesołą zabawę. Akcja prowadzona była przez  instruktora MGOK Zbigniewa Ciszka i  Barbarę Nowicką dyr MGOK.

Przed nami jeszcze;

Wakacyjne warsztaty rękodzieła w MGOK

w dniach 8-12.08.2016 o  godz.11.00

Podwórkowy plac zabaw w Sitnie

13.08.,2016 godz. 15.00

Festyn Przyjaciół Pszczół  (Nadleśnictwo)

25.08.2016 godz.15.00

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszym profilu na Facebooku ze spotkań z dziećmi, które miały miejsce w sołectwach w dniach od 11 do 16 lipca 2016r.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL