Warsztaty wielkanocne 9 -11 kwietnia 2019

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach zorganizował cykl warsztatów wielkanocnych. Odbyły się one w MGOK w dniach 9 – 10.04.2019 r. oraz w Zielinie 11.04.2019 r. przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich.

Na warsztatach w MGOK-u grupa dzieci zdobiła jaja metodą decoupage, malowała zajączki, kurki i gąski. Zdobiła jaja włóczką i na bazie tak zrobionych jaj powstały zajączki i kurki. Zajęcia prowadziły Beata Wawruszczak i Barbara Nowicka.

          Warsztaty robienia stroików wielkanocnych z żywych roślin zorganizowano w Zielinie. Zaproszono na nie panie z Frauenzentrum ze Schwedt. Wszyscy uczestnicy wykonali ciekawe stroiki. Następnie uczono gości robienia kwiatów z bibuły i wielkanocnych palm. Palmy wykonano z gałązek wierzbowych, zbóż i bukszpanu. Oplatano piętrowo kwiatami od najmniejszych do największych. Miejscowe dzieci malowały i zdobiły zajączki i gąski. Przy pysznym poczęstunku przygotowanym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich odpoczywano i wesoło rozmawiano za sprawą dwóch tłumaczy pani Danusi z Zielina i pana Jozefa ze Schwedt. Dziękując za spotkanie Aneta Lang, kierownik Frauenzentrum, podkreśliła niezwykle przyjazną i twórczą atmosferę która sprawia, że zawsze chętnie przyjeżdżają do Zielina. Wspólne świąteczne życzenia zakończyły tegoroczne warsztaty wielkanocne.

FOTORELACJA-wydarzenia

 
-->