AKTYWNY SENIOR - podsumowanie

 

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach realizował w październiku cykl spotkań pn. „Aktywny Senior”.  Celem przedsięwzięcia było uaktywnienie i wyjście z ofertą do mieszkańców Mieszkowic, którzy są w grupie 50 +.  W tych 7 propozycjach, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.  Nie zawsze z frekwencji byliśmy zadowoleni, ale ci, którzy byli u nas wychodzili zrelaksowani i zadowoleni, a to był nasz cel nadrzędny.

Rozpoczęliśmy 4.10 gimnastyką z elementami tańca, które prowadziła instruktor Danuta Panek, zapraszamy na podobne zajęcia w każdą środę o godz. 17.00. Na warsztatach decoupage 5.10. były tylko 2 osoby, ale w tym dniu pogoda wszystkich zatrzymała w domu. O projekcie „SENIORita w filharmonii” już pisaliśmy. Szkoda, że tak wspaniałego radosnego koncertu nie słuchało więcej widzów. Zaprosiliśmy także byłych nauczycieli na wspólne świętowanie Dnia Edukacji Narodowej w poniedziałek 16.10. Zrobiliśmy to wspólnie z Oddziałową Sekcja Emerytów i rencistów ZNP.

20 października zespół Dobrawa obchodził 10 lecie istnienia i z tej okazji na jubileusz przybyły zaprzyjaźnione zespoły i grono gości i widzów. Zespół przyjął moc życzeń i prezentów, potem odśpiewano tradycyjne 100 lat. Dobrawa i przybyłe zespoły: "Platerówki", "Emeranto", "Kalimera", "Niespodzianka", "SamiSwoi", Kapela "Niedźwiadki" wypełniły spotykanie pięknymi występami. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy, a przepyszny poczęstunek i ciasto przygotowali wspólnie wszyscy członkowie zespołu. W imieniu zespołu Dobrawa dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zespół przy organizacji Jubileuszu.

FOTORELACJA-wydarzenia

 W środę 25.10 odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii, na których 3 uczestniczki zrobiły 5 nowych korali.

26 października odbyła się koncert-zabawa dla seniorów. Śpiewał i grał Zbigniew Ciszek. Udowodnił po raz kolejny, że umie wspaniale bawić publiczność. Mimo, że większość gości stanowiły panie, to tańczono i bawiona się do późnego wieczora. Tradycyjnie odbyły się wesołe konkursy i tance integracyjne. Na pożegnanie wieczoru uczestnicy otrzymali pamiątkowe  prezenty tj. biżuterie i przedmioty zdobione decoupage, które wykonano na zajęciach w MGOK.

FOTORELACJA-wydarzenia

Dziękując przybyłym osobom na wszystkie wydarzenia w ramach "AKTYWNY SENIOR" zapraszamy do korzystania z oferty ośrodka i wspierania jego działalności.

 

 

 
-->