WOŚP 2020

STROONAMGOKWOSP

             Dnia 12 stycznia na teren naszej gminy wyruszyło 35 wolontariuszy by kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki Państwa hojności, wielkiemu sercu kwestujący zebrali kwotę 18 272.86 zł. W trakcie Finału, w budynku MGOK, odbyły się: kiermasz WOŚP, z którego uzyskano kwotę: 2 818.50 zł; kawiarenka – przygotowana przez panie z Mieszkowickiego Koła Gospodyń – kwota: 939.72 zł; akcja: „kto da więcej” – kwota to 7670.00 zł. Po raz pierwszy na sali stanęła fotobudka, w której każdy, po uiszczeniu odpowiedniej kwoty, mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie – kwota 432.00 zł.

W sumie w tym dniu mieszkowicki sztab WOŚP zebrał kwotę w wysokości 30 133,08 zł.

           Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko kwesta uliczna, różnego rodzaju akcje ale również dzień wspaniałych koncertów. Na scenie wystąpili: Mateusz Prządka z Kostrzyna, Maciej Rutka, Lena Kopaczel, Maksymilian Szacht oraz Kacper Mielnik z Mieszkowic, Jan, Agnieszka i Piotr Kowalewscy z Myśliborza; zespół Glass Heads z Prywatnej Szkoły Muzycznej Michała Sobczyńskiego Kostrzyn nad Odrą; Skrzydła z CK Chojna; Dobrawa i Składak z MGOK Mieszkowice.

Tego dnia okazało się również, że sala MGOK jest za mała by pomieścić wszystkich zainteresowanych występami. A wszystko za sprawą wspaniałego koncertu kolęd w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego w Mieszkowicach. Spora część osób oglądała ich występ z holu budynku.
            Po koncertach wszyscy udali się na Plac Wolności gdzie jednostki OSP gminy Mieszkowice przygotowały „Światełko do nieba”.
          
W imieniu własnym i całego sztabu składam gorące podziękowania wszystkim za okazaną pomoc. Po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy się zjednoczyć by pomóc potrzebującym. Dziękujemy wszystkim z całego serca

Zbigniew Ciszek

Szef Mieszkowickiego WOŚP
i Wolontariusze

 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

FOTOREL

 
-->